czwartek, 14 sierpnia 2014

POLCON is coming!

Widziałeś Władcę Pierścieni? Podobały Ci się Gwiezdne Wojny? Lubisz Grę o Tron? Może grałeś w polskiego Wiedźmina lub fascynują Cię komiksy o Batmanie czy Supermanie?

Jeśli tak, to pokochasz Polcon! Tutaj wszystko to znajdziesz w jednym miejscu. Dziesiątki gości, pisarze waszych ulubionych książek, autorzy gier, warsztaty, prezentacje i prelekcje, ogrom cudownych gier dla dorosłych i dla dzieci, profesjonalne kostiumy i nauka.

W tym roku Polcon wraz z Nagrodą Imienia Janusza A. Zajdla gości w Bielsku-Białej. W naszym mieście jeszcze nigdy nie odbywało się tak ważne wydarzenie kultury fantastycznej i literatury.

W dniach 4-7 września budynki Wyższej Szkoły Administracji wypełni radosny zgiełk pasjonatów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów kultury i sztuki. Połączy ich wspólna pasja dzielenia się swoim hobby z każdym, kto będzie chciał doświadczyć czegoś niezwykłego.

Idziemy na ratunek kulturze, na ratunek tym, którzy są znudzeni codziennością!

Obok licznych spotkań autorskich, będzie można odwiedzić Wioskę Rycerską, targowisko czy wziąć udział w Olimpiadzie Fantastycznej. W salach wykładowych uczelni odbędą się prelekcje, warsztaty i spotkania z pisarzami i twórcami gier z całego kraju. Będzie można spotkać wydawców z całego kraju oraz zagrać w setki najnowszych tytułów w doskonale wyposażonej Sali Gier.

Polcon jest imprezą z niemal 30. letnią tradycją, odbywającą się co roku w różnych miejscach kraju. Edycje Festiwalu w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu przyciągały  około 5000 uczestników.


 ***

Jak widzicie, wielkimi krokami zbliża się Polcon! Do tej pory czytałem jedynie relacje z tego festiwalu, oglądałem zdjęcia i marzyłem, że kiedyś sam się na niego wybiorę. I oto dowiedziałem się, że w tym roku odbędzie się on w Bielsku-Białej! Dla niewtajemniczonych: mieszkam niedaleko, półgodzinna tułaczka PKSem i jestem na miejscu, więc nie mógłbym tego przegapić!

Interesuje mnie główne sekcja literacka, czyli książki i autorzy, ale oferta całej imprezy jest tak bogata, że na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Cosplay'e, gry planszowe, filmy i wiele, wiele innych! Wszystko, co związane z fantastyką, będzie na Polconie! Ja będę na pewno stał w kolejce po autografy do Rafała Dębskiego, Jakuba Ćwieka i Kiciputka, czyli Katarzyny Babis, żeby bazgrnęła coś na moim egzemplarzu Nomen Omenu. (Yay!) Z chęcią też zahaczę o rozdanie Nagrody Imienia Janusza A. Zajdla, która co roku na Polconie przyznawana jest autorom najlepszych książek i opowiadań fantastycznych. Komu przypadnie nagroda, wybierają oczywiście miłośnicy tego gatunku, czyli uczestnicy Polconu. ;) 

Na pewno wpadnę jeszcze na wiele świetnych rzeczy, bo w końcu to wszystko kręci się wokół fantastyki, czyli będzie epicko! Musi być. 

Udało mi się objąć tę edycję festiwalu patronatem medialnym, z czego bardzo się cieszę, tak więc informacje o nim będą pojawiały się u mnie na bieżąco. Czekajcie też na relację! 

Więcej informacji o imprezie na stronie internetowej

Wybieracie się na Polcon? Co was najbardziej zainteresowało w tegorocznej ofercie?

2 komentarze:

  1. O ile tylko wszystko pójdzie po moje myśli - pojawię się na Polconie. Trudno powiedzieć, co zainteresowało mnie najbardziej. Wszystkie atrakcje wydają się być interesujące :-)
    http://florareadsbooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiciputek! <3 Och, daleko, daleeeko ;____;
    Chyba pozostanę przy łódzkim Kapitulatrzu i Międzynarodowym Festiwalem Gier i Komiksu. Tam chociaż mam blisko. I też bywa Kiciputek. :D

    OdpowiedzUsuń