sobota, 5 stycznia 2013

"Drużyna 1. Wyrzutki" John Flanagan

"Drużyna: Wyrzutki" John Flanagan
Witam serdecznie czytelników! Na dziś mam dla was ponownie książkę Johna Flanagana, która nosi tytuł "DRUŻYNA: Wyrzutki". Jest to pierwsza część całej trylogii, poniekąd kontynuacja "Zwiadowców".


Akcja dzieje się w skutej lodem Skandii, ojczyźnie potężnych i wojowniczych wilków morskich. Głównym bohaterem jest 15/16-letni Hal, syn skandianina Mikkela. Chłopak ma pewien problem, gdyż skandianinem jest tylko w połowie. Jego matka, Karina, to była aralueńska niewolnica, a on niestety nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni, którą w Skandii posiada większość mężczyzn. Hal jest nieakceptowany przez rówieśników, jednak znajduje sobie dobrego przyjaciela, Stiga. On potrafi się bić i ma krzepę, jednak jest porywczy i nie umie trzymać języka za zębami, przez co często wpada w tarapaty. 
Gdy chłopcy osiągają wiek 16 lat muszą przejść specjalne szkolenie dla wojowników. Polega ono na tym, że chłopcy są dzieleni na drużyny, które ze sobą rywalizują. Łatwo się domyślić, że Hala, Stiga i kilku innych chłopców nikt nie chce, przez co tworzą drużynę wyrzutków, z góry skazaną na porażkę, która wśród skandian jest odbierana jako hańba. Nastolatkowie jednak będą powoli piąć się w górę i zajdą całkiem daleko, jak daleko? To się okaże, jeśli przeczytacie książkę.

Lektura ogólnie przyjemna, dobra na odstresowanie się po całym dniu. Nie zapewnia nam specjalnej refleksji nad życiem, jest po prostu dobrą rozrywką na kilka godzin. Czyta się ją szybko, nie ma w niej trudnego języka, z wyjątkiem haseł żeglarskich, z których Flanagan bardzo dobrze się przygotował.
=====
Książka jest wciągająca i jeśli ktoś czytał wcześniej "Zwiadowców" to zobaczy wiele podobieństw. Autor nie zmienił swojego stylu i dobrze. Czyta się ją szybko i przyjemnie, nie ma przeciągłych opisów i nie istotnych dla fabuły informacji, dzięki czemu mamy 440 stron wciągającej opowieści.
Polecam ją każdemu miłośnikowi książek Johna Flanagana, ale i tym którzy lubią czasem sięgnąć po coś co czyta się szybko i przyjemnie, po prostu dla relaksu.
J_Luna - użytkowniczka portalu lubimyczytac.pl
=====
Wydawnictwo: Jaguar
Tytuł oryginalny: Brotherband: The Outcasts
Liczba stron: 440
Oprawa: miękka/twarda
Cena z okładki: 43,90 zł
=====
Moja ocena: 6/10
=====
Dzięki za przeczytanie recenzji, mam nadzieję, że jest ok. Czytaliście już "Drużynę"? Jak wam się podoba? Piszcie! 
Cześć, pozdrawiam, Rafał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz