środa, 20 maja 2015

"Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów" Karol LewandowskiBardzo miło wspominam przejechanie Europy z ekipą Busem Przez Świat przy okazji ich pierwszej książki. Wspominam lekkie, miłe i przyjemne godziny. Dlatego zdobyłem również Amerykę za 8 dolarów - drugą pozycję w ich literackim dorobku, gdzie starym, odpicowanym busem przejadą wzdłuż i wszerz północną część Nowego Świata. 

W poprzedniej książce można było znaleźć mnóstwo porad à propos podróżowania na własną rękę i z niskim budżetem. Tam to jednak była Europa - Strefa Schengen, wszędzie można na czterech kołach zajechać... ale oceanu busem nie przemierzysz. I tutaj ponownie można skorzystać z doświadczenia ekipy - wiele porad, przydatnych i praktycznych informacji oraz czysta przyjemność wynikająca z czytania o ich przygodach. Na pewno nie jednego z was ciekawi Północna Ameryka, jednak jeśli chwilowo nie macie możliwości ku podróży... to w ramach rekompensaty idealnie nada się ta książka. A po jej przeczytaniu z pewnością będziecie tylko szukać okazji, by spakować walizki i wyruszyć. 

Przy okazji tej wyprawy zmienił się jednak nieco skład ekipy busa. Nie uświadczymy tu już wszystkich bohaterów z pierwszej książki, ale klimat pozostał ten sam. Dalej z kartek wylewa się zapał, energia i entuzjazm. Ponownie bus i jego lokatorzy na swojej drodze napotykają wiele trudności, jednak wciąż są uparci, nie poddają się i spełniają marzenia. 

Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów to kolejna pozycja od ekipy świdnickich podróżników, którą czyta się świetnie. Znowu można znaleźć mnóstwo wskazówek odnośnie taniego podróżowania, dużo pozytywnej energii i kopa, żeby wierzyć w marzenia i je spełniać. To również świetna okazja na rozerwanie się, zwłaszcza dla tych, którzy mają słabość do Stanów Zjednoczonych. Nic, tylko brać i czytać. 

Autor: Karol Lewandowski
Tytuł: Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów
Rok wydania: 2014
Cykl/seria wydawnicza: Busem Przez Świat #2
Wydawca: Wydawnictwo SQN
Liczba stron: 336
Cena z okładki: 34,90 zł
Moja ocena: 7/10

Za książkę dziękuję wydawcy. 

2 komentarze:

 1. Intrygująca pozycja. Jednak ja wolę odłożyć ją na długie, zimowe wieczory - wtedy najlepiej jest pomarzyć o wędrówkach po Europie. Pozdrawiam.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (Nie chcę niepokoić, ale Ameryka nie leży w Europie).

   Usuń